Facebook

Salezjański Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

Aktualności z życia Salezjańskiego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Tarnowskich Górach

  Kolejny sukces

W miniony weekend uczniowie Salezjan: Natalia Nikiel, Adam Filozof, Claudio Basaez i Mateusz Pawlica wzięli udział w Mistrzostwach Śląska Open w Gliwicach. Zawodnicy MKS Park Wodny wygrali klasyfikację medalową wśród zawodników 15- i 16-letnich. Natalia Nikiel zdobyła łącznie 11 medali w tym 9 złotych i 2 srebrne, Adam Filozof 1 brązowy medal, zarówno Claudio Basaez i Mateusz Pawlica bardzo bobrze się zaprezentowali i poprawili swoje rekordy życiowe.


  Zapraszamy do Liceum Ogólnokształcącego

  InstaLogik

Nasz uczeń, Dorian Morys - Magiera, został laureatem III miejsca na szczeblu ogólnopolskim w konkursie informatycznym InstaLogik w kategorii klas 7 SP Jednocześnie jest to najlepszy wynik w powiecie tarnogórskim.

Gratulujemy sukcesu !!!!


  Nabór do I klasy SP na 2022-23

Salezjańska Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi
w Tarnowskich Górach ogłasza nabór uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2022-23.

Regulamin naboru określa zasady i wymogi postępowania rekrutacyjnego.

Poniżej podajemy dokumenty niezbędne do przeprowadzenia rekrutacji.

-regulamin naboru

-statutowe zasady…

-regulamin świetlicy

-podanie

-karta świetlicy

-załącznik nr 1

-załącznik nr 2

-załącznik nr 3

-załącznik nr 4

-załącznik nr 5

-załącznik nr 6

-załącznik nr 7

-oświadczenie o przetwarzaniu danych

-zgodna na wizerunek  Brawo Jagoda


Wielki sukces uczennicy naszej szkoły podstawowej - Jagody Kupilas!


Jagoda przeszła do trzeciego, ostatniego już etapu ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej, który odbędzie się 19.03, stacjonarnie, na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Składamy Jagodzie wyrazy wielkiego uznania, za ogrom pracy włożonej w przygotowanie do Olimpiady oraz życzymy udanego pobytu w Krakowie i oczywiście dalszych sukcesów w nauce.
  XVI Powiatowy Konkurs Chemiczny

Niezmiernie nam miło poinformować, że XVI Powiatowy Konkurs Chemiczny dla szkół podstawowych wygrały Jagoda Kupilas i Aleksandra Hanke, uczennice z 8B.

Gala wręczenia nagród odbyła się 27 maja w Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach. Były zasłużone brawa, gratulacje, narody i pyszne lody na zakończenie wydarzenia. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom.


  SUKCES PO RAZ DRUGI !!!

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 8 B Paul Minor po raz drugi został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego, organizowanego przez Śląskie Kuratorium Oświaty dla uczniów szkół podstawowych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!


  Konkurs wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii

KONKURS O KULTURZE WIELKIEJ BRYTANII

(EDYCJA 2022– WIELKA BRYTANIA)

Serdecznie zapraszamy uczniów klas szkół podstawowych oraz uczniów klas szkół średnich do wzięcia udziału w KONKURSIE O KULTURZE WIELKIEJ BRYTANII (edycja 2022 – Wielka Brytania) w dwóch kategoriach:

I kategoria – klasy od IV do VII szkoły podstawowej - wykonanie pracy plastyczne na jeden z poniższych tematów:

  1. The best of the best – najsłynniejsi Brytyjczycy

  2. Brytyjska rodzina królewska – kto jest kim?

II kategoria – klasy VIII szkoły podstawowej i klasy LO - przygotowanie prezentacji multimedialnej lub krótkiego filmu na jeden z poniższych tematów:

  1. Typowy Polak i typowy Anglik – o stereotypach.

  2. Angielskie zwyczaje i tradycje.

Regulamin konkursu: https://drive.google.com/file/d/1vSQjtYqMbjAkNSD14GM5aeKJUFOABo5N/view?usp=sharing  Pomoc dla Ukrainy


Salezjański Ośrodek Szkolno -Wychowawczy wraz z Miejskim Sztabem Kryzysowym w Tarnowskich Górach przyjmie do naszego ośrodka 80 uchodźców ( kobiety i dzieci), przygotowaliśmy dla nich potrzebne lokum do zamieszkania.Po konsultacji ze Sztabem Kryzysowym zwracamy się do społeczności naszego ośrodka - rodzin naszych uczniów, pracowników, absolwentów o pomoc i wsparcie na rzecz przyjętych uchodźców.

Podaję inf. dot. możliwości składania darów:

- Centrum Aktywności Seniorów przy ul Janasa 11.Dyżur pełnią tu pracownicy MOPS oraz wolontariusze (wjazd do punktu znajduje się z lewej strony budynku).

- od 28 lutego, poza zbiórką w CAS czynny będzie też punkt zbiórki w budynku Dziennego Domu Pomocy w budynku przy ul. Bytomskiej 15.

Dary do obydwu miejsc przynosić można od 7.30 do późnych godzin wieczornych.

W ramach akcji „Tarnowskie Góry dla Ukrainy” zgłoszenia chęci włączenia się do pomocy przyjmowane są mailowo za pośrednictwem adresu: pomocukrainie@mopstg.plPrzedsiębiorstwa oraz osoby prywatne, które chcą włączyć się w niesienie pomocy proszone są o wysłanie e-maila, zawierającego dane kontaktowe oraz krótką informację o zakresie swojej oferty /np. noclegi, żywność, środki higieniczne, koce, pościel, pomoc psychologiczna, pomoc medyczna, tłumacz/.

Osoby, które chcą ofiarować uchodźcom mieszkanie, pokój, dom lub inny lokal, który mógłby stać się na choćby krótki czas miejscem zamieszkania, proszeni są o wypełnienie specjalnego formularza - link na str. https://tarnowskiegory.pl/.../szukamy-mieszkan-dla.../... .

Przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będą kontaktować się indywidualnie z każdą osobą w celu omówienia szczegółów udostępnienia takiego lokalu.Potrzebne rzeczy to:– śpiwory, koce, pościel, kołdry, poduszki,– pieluchy, chusteczki nawilżane dla dzieci,– ręczniki papierowe, papier toaletowy,– środki higieny osobistej /podpaski, tampony, szampony, mydło, pasty do zębów, itp./– ponadto można przynosić nowe lub niezniszczone, czyste ubrania dla dzieci lub dorosłych.Najbardziej brakuje aktualnie: plastrów, bandaży, opatrunków, waty, gaz jałowych, węgla aktywnego, spirytusu do dezynfekcji ran, płynów do dezynfekcji, kosmetyków, środków do higieny osobistej, nowych koców, ręczników, śpiworów i karimat.


  Wielkie gratulacje

Miło nam poinformować, że Piotr Maligłówka, uczeń klasy 1 ABC LO, na odbywających się dniu 18.12.2021 w Katowicach Mistrzostwach Polski w Ju-Jitsu Sportowym został Wicemistrzem Polski w konkurencji Ne-Waza. Piotrek po mocnych i zaciętych walkach wywalczył tytuł wicemistrza w kategorii junior młodszy U-16 do 73 kg. Piotr reprezentuje Rudzki Klub Kyokushin Karate Sekcję Ju-Jitsu.


  Zapraszamy do Szkoły Branżowej

  Nowy zawód

SPRZEDAWCA

Nowym kierunkiem kształcenia w naszej Szkole Branżowej I stopnia jest zawód sprzedawca.

Warunki przyjęcia do szkoły od 1 września 2022 roku:

· podanie w formie elektronicznej lub tradycyjnej

· orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego

· dopuszczenie przez lekarza medycyny pracy do wykonywania zawodu

· pozytywny wynik rozmowy kwalifikacyjnej z dyrektorem, pedagogiem i psychologiem

Zawód sprzedawca ma jedną kwalifikację zawodową HAN.01. Prowadzenie sprzedaży.

Nauka zawodu połączona zostanie z zajęciami praktycznymi w sklepiku szkolnym oraz w magazynach szkolnych. W klasie drugiej i trzeciej uczniowie będą odbywać praktyki w sklepach i hurtowniach.

W szkole uczniowie nauczą się zawodu na zajęciach teoretycznych takich jak podstawy handlu, BHP czy organizowanie sprzedaży towarów.
Na zajęciach praktycznych obsługa klientów prowadzona będzie z użyciem kasy fiskalnej, programu sprzedażowego oraz terminala płatniczego.

Według Barometru zawodów (www.barometrzawodow.pl ) dla województwa śląskiego na rok 2022 zawód sprzedawca jest zawodem deficytowym oznacza to, że w tym zawodzie mamy w regionie wiele wolnych miejsc pracy.

Po ukończeniu szkoły absolwenci znajdą bez problemu pracę w tym zawodzie.


  Zawód - sprzedawca


Planowany nowy zawód – SPRZEDAWCA

Od 1.września 2022r. planujemy kształcenie uczniów w Szkole Branżowej I Stopnia w nowym zawodzie SPRZEDAWCA.

Zainteresowanych prosimy o oczekiwanie na kolejne wiadomości na stronie Ośrodka.  Warsztaty dla młodzieży Szlifierka

Szlifierka - warsztaty dla młodzieży


Rozpoczynamy drugi tydzień ferii i... drugi tydzień zapisów na Szlifierkę! Miejsc coraz mniej, dlatego zapisujcie się czym prędzej!


Pamiętajcie, że warsztaty w ramach projektu Szlifierka są DARMOWE! Wtorkowe warsztaty będą odbywać się w Katolickim Centrum Kultury Opoka w Bobrownikach Śląskich


Link do SZLIFIERKI:https://www.facebook.com/Szlifierka-warsztaty-dla-m%C5%82odzie%C5%BCy-103950092020740/?ref=page_internal

link do zapisów:https://docs.google.com/.../1FAIpQLSfiMDOAye9phM.../viewform