Facebook

Salezjański Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

Aktualności z życia Salezjańskiego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Tarnowskich Górach

  Laureat Olimpiady Historycznej

Z przyjemnością i dumą informujemy, że uczeń klasy II naszego Liceum, Maciej Przebieracz, po wielu miesiącach pracy pod opieką p. mgr Liliany Banaś i pokonaniu kilku szczebli konkursowych, sięgnął po tytuł laureata Olimpiady Historycznej dla Szkół Ponadpodstawowych organizowanej przez Polskie Towarzystwo Historyczne. Ta prestiżowa nagroda zwalnia Go z egzaminu maturalnego z historii na poziomie rozszerzonym ze stuprocentowym wynikiem. Gratulujemy raz jeszcze sukcesu.


  Nabór LO 2023/24

NABÓR 2023/24:

Informacje dotyczące naboru do klas pierwszych LO na rok szkolny 2023/24 :

- klasy i rozszerzenia zgodnie z planowanym naborem znajdziemy na plakacie naborowym.

- nabór wyłącznie elektroniczny w oparciu o ogólnopolską platformę " Vulcan"

- obowiązują terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do publicznych szkół ponadpodstawowych na terenie województwa śląskiego na rok szkolny 2023/2024. ( zał. nr 3 ).

- wymagane minimum progów punktowych przy naborze do poszczególnych klas zostaną podane w szkolnym regulaminie naboru i będą dostępne po uruchomieniu systemu naborowego przed ok. 04.05.2023r.

- uczniowie zamiejscowi mają możliwość zamieszkania w internacie szkolnym.

- po 15.04.2023r. zostanie podana dokładna data dni otwartych dla naszego Lo wówczas będzie możliwość bezpośredniego zapoznania się ze szkoła i uzyskania niezbędnych informacji.


  Konkurs kaligraficzny

  Rekrutacja do Szkoły Podstawowej

Rekrutacja do kl. I SP na rok szkolny 2023-2024

Informujemy, że od 1.lutego 2023r. rozpoczynamy rekrutację
do klas pierwszych Salezjańskiej Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2023/2024

Regulamin rekrutacji i deklaracja przystąpienia do rekrutacji w załącznikach:

Regulamin rekrutacji: pobierz

Zasady obowiązujące uczniów w SSP: pobierz  Brawo Erik

Erik Major uczeń SOSW w Tarnowskich Górach w miniony weekend wziął udział w Zimowych Mistrzostwach Polski 15-latków, które odbyły się na pływalni Olimpijczyk w Gliwicach.
Erik zdobył 4 medale w tym jeden z najcenniejszego kruszcu. Złoty medal wygrał w konkurencji 400 m stylem dowolnym, uzyskując tym samym możliwość udział w kwietniowym wielomeczu międzypaństwowym w Belgradzie! Do złota Erik dołożył 3 srebrne medale na dystansach 200 i 400 m stylem zmiennym oraz 200 m stylem dowolnym. Jest to kolejny sukces Erika na krajowej arenie i dobry prognostyk przed drugą częścią sezonu, która rozpoczyna się już od stycznia 2023 roku.
Gratulujemy.


  Laureat

Z przyjemnością informujemy, że nasz uczeń Dorian Morys - Magiera, otrzymał dyplom za uzyskanie tytułu lauerata III miejsca na szczeblu ogólnopolskim i II miejsca w powiecie tarnogórskim w konkursie Instalogik. Wielkie gratulacje.


  Nabór SB 2023/24

NABÓR 2023/24:

Informacje dotyczące naboru do klas pierwszych SB Pierwszego Stopnia - specjalnej na rok szkolny 2023/24 :

-* SB Pierwszego Stopnia kształci w zawodach:

- magazynier- logistyk

- kucharz

- sprzedawca

* nabór wyłącznie w formie papierowej.

* obowiązują terminy postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do publicznych szkół ponadpodstawowych na terenie województwa śląskiego na rok szkolny 2023/2024. ( zał. nr 3 ). - kandydat przy przyjęciu do szkoły winien posiadać obowiązujące orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

- tworzymy klasy do 5 uczniów maximum.

- kandydaci przy składaniu dokumentów będą zobowiązaniu do spotkania z komisja egzaminacyjną w terminie wyznaczonym przez komisję.

- uczniowie zamiejscowi mają możliwość zamieszkania w internacie szkolnym.

- po 15.04.2023r. zostanie podana dokładna data dni otwartych dla SB Pierwszego Stopnia, wówczas będzie możliwość bezpośredniego zapoznania się ze szkołą i uzyskania niezbędnych informacji.

- z uwagi na specyfikę kształcenia w szkole jest możliwość indywidualnego spotkania się z dyrekcja szkoły i przedstawicielem komisji naporowej celem omówienia indywidualnych potrzeb edukacyjnych kandydata i poznania szkoły.


  Brawo Bruno !

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Bruno Gabor, zawodnik MKS Park Wodny Tarnowskie Góry, uczeń Salezjańskiego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego , w trakcie Arena Grand Prix Pucharu Polski, które odbyły się 25-26 lutego w Lublinie odniósł świetny wynik stawiając się pięciokrotnie na podium w kategorii 14-latków.
Jego osiągnięcia to:
1 miejsce na dystansie 50 stylem klasycznym
2 miejsce na dystansie 200m i 1500m stylem dowolnym oraz 400m stylem zmiennym
3 miejsce na dystansie 400m stylem dowolnym.


  List Ministra Edukacji


Dziś świętujemy uroczystość, nie tylko naszego Założyciela i Patrona Rodziny Salezjańskiej, ale przede wszystkim naszego Ojca, Przyjaciela i Przewodnika.

Z okazji Święta Naszego Patrona list przysłał Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.

List można przeczytać tutaj


  PREZENT KSIĄŻKOWY

FUNDACJA POWSZECHNEGO CZYTANIA w ramach akcji „Książka chroni” przekazała Bibliotece Szkolnej SOSW 14 książek w języku ukraińskim: bajki, opowiadania, „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki, książki młodzieżowe i inne.

Fundacja poprzez dary książkowe i wspólne czytanie chce dać dzieciom z Ukrainy namiastkę normalności, ciepła, bliskości, a przede wszystkim spokoju…

Biblioteka SOSW w imieniu swoim i czytelników z Ukrainy dziękuje Fundacji za piękny świąteczno- mikołajkowy prezent.


  Kolejne sukcesy pływaków

W miniony piątek uczniowie Salezjan: Natalia Nikiel, Adam Filozof, Erik Major, Bruno Gabor i Mateusz Pawlica wzięli udział w zawodach Ligii Szkół i Klubów Śląskich rocznika 2009 i starsi w Gliwicach.Zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Bruno Gabor w swojej kategorii zdobył dwa złote medale, Natalia Nikiel w kategorii open zdobyła srebrny i brązowy medal, Erik Major również w kategirii open dwa srebrne medale, Adam Filozof i Mateusz Pawlica poprawili swoje rekordy życiowe.Ponadto w sobotę Natalia Nikiel, Adam Filozof, Erik Major, Bruno Gabor wzięli udział w teście w pływaniu długodystansowym. Klubowy rekord pobił Erik Major, który dystans 5 km pokonał w czasie 58 minut 22 sekundy.Pozostali zawodnicy również zdali ten test bardzo dobrze. W tym samym dniu Mateusz Pawlica wziął udział w Mistrzostwach Polski w Lodowym Pływaniu w formule Open water zdobywając 1 miejsce w konkurencji 250 m oraz 3 miejsce na dystansie 50m.


  63.OKR

Z przyjemnością informujemy, że w trakcie eliminacji powiatowych
Konkursu Recytatorskiego 63.OKR dla szkół ponadpodstawowych, który
odbył się 9 marca 2023 w PMDK Jordan w Tarnowskich Górach, uczennica
Katarzyna Chodak został zakwalifikowana do udziału w eliminacjach 68.
OKR
,
które odbędą się w dniach: 24-28 kwietnia 2023 r. w siedzibie
Instytutu Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego, ul. Teatralna 4,
40-003 Katowice.


  Złoto i srebro

Podczas minionego weekendu Mateusz Pawlica brał udział w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Zimowym, w Ełku gdzie na dystansie 50 m stylem grzbietowym zajął drugie miejsce w klasyfikacji open oraz pierwsze miejsce na 250 m stylem dowolnym, również w klasyfikacji open. Tempera wody podczas zawodów wynosiła tylko 1°C.

Gratulujemy Mateuszowi złotego i srebrnego medalu w tych zawodach.
  Zmiana organizacji ruchu przy SOSW


UWAGA !

Od poniedziałku, 30 stycznia 2023 roku na drodze dojazdowej zaczyna obowiązywać nowa organizacja ruchu.

Dyrekcja Salezjańskiego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego prosi o zapoznanie się nowymi zasadami organizacji ruchu.

pobierz treść dokumentu.