Facebook

Salezjański Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

Aktualności z życia Salezjańskiego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Tarnowskich Górach

  Wykaz podręczników na rok szkolny 2021/2021


Szkolny wykaz podręczników dla klasy I A, B, C LO ( humanistyczny / mat-fiz /biol-chemiczny)

w roku szkolnym 2021-2022 - pobierz..........


Szkolny wykaz podręczników dla klasy I B M-L SB po SP w roku szkolnym 2021-2022

przedmioty ogólnokształcące - pobierz .........


Szkolny wykaz podręczników dla klasy I C KU SB po  SP w roku szkolnym 2021-2022

przedmioty ogólnokształcące - pobierz.........

  Informacja o formularzach wniosku i oświadczeniach do ZFŚŚ.

Informacja o formularzach wniosku i oświadczeniach do ZFŚŚ.

Termin składania w dziale płac wypełnionych wniosków i oświadczeń przez osoby zainteresowane takim dofinansowaniem dla emerytowanych pracowników SOSW upływa 31 maja 2021 roku.


Pobierz wniosek:.......

Pobierz oświadczenie:..........


  Nabór do Liceum i Szkoły Branżowej


Dyrekcja Salezjańskiego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Tarnowskich Górach ogłasza nabór do Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Branżowej na rok szkolny 2021/2022.


Regulaminy naboru do poszczególnych szkół można pobrać niżej:

1. Regulamin naboru do Liceum Ogólnokształcącego:pobierz......

2. Regulamin naboru do Szkoły Branżowej: pobierz .......

  Laureat konkursu

Z ogromną radością informujemy, że PAUL MINOR, uczeń klasy 7 B SP w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach w roku szkolnym 2020/21.

Laureatowi serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych równie udanych wyników.


  Mały OKR 20201

Miło nam poinformować, że Magdalena Falińska, uczennica klasy 4b, zdobyła wyróżnienie w powiatowych eliminacjach Regionalnego Konkursu Recytatorskiego „Mały OKR 2021” w kategorii klas IV-VI.

Każdy z uczestników konkursu musiał zaprezentować utwór poetycki oraz fragment prozy. Jury w ocenie prezentacji brało pod uwagę m.in. dobór repertuaru, interpretację utworów oraz ogólny wyraz artystyczny.

Prezentacje oceniali: pani Agnieszka Raj-Kubat – aktorka Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, teatrolog, instruktor teatralny; pan Piotr Hankus - wieloletni solista Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” i Mistrz Mowy Polskiej oraz pan Tomasz Molitor - instruktor teatralny Instytutu Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach.


Magdalenie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  Przyroda w kolorach


Dnia 11 czerwca b.r. Uczeń klasy I B/C LO Szymon Harazim zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym-PRZYRODA W KOLORACH 2021 w kategorii: formy przestrzenne. Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie. Serdeczne GRATULACJE!  Informacje dla kandydatów - mieszkańców internatu

Informacje dla kandydatów chcących zamieszkać w internacie w roku szkolnym 2021/22:

W internacie mogą zamieszkać uczniowie szkół średnich (Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Branżowa I stopnia,) zarówno pełnosprawni jak i niepełnosprawni.

Nabór do internatu prowadzony jest na podstawie wypełnionego Kwestionariusza i podania wg wzoru ze strony: https://sposw.salezjanie.pl/informacje

Następnie przeprowadzona zostanie rozmowa kwalifikacyjna z kandydatem i jego rodzicami. W zależności od sytuacji epidemiologicznej będzie to spotkanie osobiste przy zastosowaniu środków ochrony lub spotkanie za pomocą środków telekomunikacji.

Wypełniony kwestionariusz i podanie, a także wszelkie pytania prosimy kierować do ks. Tomasza Rutkowskiego: 609 638 285

Mail:Tomasz.Rutkowski@edukacja-salezjanie.pl

  Gratulacje dla Martyny

Uczennica klasy 6A, Martyna Draus, otrzymała w Roku Szkolnym 2020/2021 STYPENDIUM GMINY ŚWIERKLANIEC za wybitne osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2019/2020. GRATULUJEMY, życzymy kolejnych osiągnięć.


  Dzień Świętego Patryka

Dzień św. Patryka

W ubiegłym tygodniu klasy I – III Szkoły Podstawowej obchodziły podczas zajęć języka angielskiego dzień św. Patryka – patrona Irlandii. Uroczystość stanowiła ciekawą lekcję kulturową na temat krajów anglojęzycznych.
Święto to obchodzone jest od wielu lat, 17 marca, nie tylko w Irlandii, ale na całym świecie.
Podczas zajęć panował kolor zielony, brzmiała irlandzka muzyka.
Uczniowie chętnie włączyli się w obchody tego radosnego święta: z zaciekawieniem wysłuchali historii św. Patryka, ubrali się na zielono i przygotowali prace plastyczne przedstawiające symbole Irlandii.     A.W.


  Dni Brytyjskie 2021

Konkurs plastyczny - regulamin

Konkurs piosenki anglojęzycznej - regulamin

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych - pobierz

  Zebranie rodziców

Szanowni Państwo,


dnia 9.06.2021r. (środa) o godzinie 17:00, w auli SOSW odbędzie się zebranie dla rodziców uczniów przyjętych do klas pierwszych na rok szkolny 2021/22.

W związku z obostrzeniami sanitarnymi prosimy o zachowanie bezpieczeństwa w pomieszczeniach i obecność tylko jednego rodzica przyjętego ucznia.


Z poważaniem

Dyrektor Szkół

Ks. Dariusz Kułan

  Informacje dla kandydatów do Szkoły Branżowej

Informacje dla kandydatów do Szkoły Branżowej z Orzeczeniem o Potrzebie Kształcenia Specjalnego

Wszyscy kandydaci proszeni są o rejestrację w systemie Naboru Elektronicznego

slaskie.edu.com.pl

Podczas naboru jednym z punktów będzie rozmowa z pedagogiem lub psychologiem szkolnym, przeprowadzona, w zależności od sytuacji epidemiologicznej, osobiście przy zachowaniu środków ochronnych lub za pomocą środków telekomunikacji.

W razie pytań, wątpliwości lub trudności prosimy o kontakt z ks. Tomaszem Rutkowskim

Mail: Tomasz.Rutkowski@edukacja-salezjanie.pl

Tel. (+48) 609 638 285

  Finalista

Uczeń klasy 6 A, Dorian Morys - Magiera, uzyskał tytuł FINALISTY na szczeblu ogólnopolskim, w kategorii klas 6 SP, w II edycji trzyetapowego ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno - Informatycznego InstaLogik 2020/2021. GRATULUJEMY i życzymy następnych sukcesów.  Młodzi pływacy morsowali w Sztolni Czarnego Pstrąga


Nasi uczniowie Adaś, Claudio i Mateusz przygotowują się do udziału w sztafecie która przepłynie z Helu do Gdyni. Jednym z etapów przygotowań było morsowanie w Sztolni Czarnego Pstrąga.

Czytaj więcej:...............